Ako začal príbeh Firminside? I. časť

Autor: Viktor Štefaňák | 5.1.2015 o 18:00 | (upravené 5.1.2015 o 20:49) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  116x

Po takmer trištvrte roku čakania sa to podarilo. S kolegom Peťom sme spustili náš dlho očakávaný web, ktorý chce vyriešiť jednu veľkú medzeru na trhu s ponukou práce. Chcenie je pekná vlastnosť, možno si mnohí z vás povedia. No je to naše dieťa a preto sa s tým, ako to celé začalo, rád podelím medzi čo najviac ľudí.

Peťo a ja sme sa stretli niekedy v januári 2014 a chceli sme len jedno. Ísť na trh s niečím cool, čo bude potrebné a pomôže našim známym a tým pádom aj ich známym a ich a tak ďalej :) Obaja sme boli po škole, poznali sme ponuku práce, ale zdala sa nám.....nudná? nezaujímavá? Ako sme tak kecali a pili čaj a kávu, zistili sme, že obaja už dlhšie rozmýšľame nad tým istým! Portál s ponukou práce po „americky“! :)

Ukázali sme si pár linkov a spoločných ideí a povedali sme si, kurča pome nato! Hneď nám bolo jasné, že sme dvaja ekonómovia, ktorých nezrazila električka, ale o „kódení“ toho veľa nevieme. Po pravde, vtedy nič. Ale to nás predsa nemôže zastaviť, nie? No nezastavilo. Začali sme hľadať kódera, dizajnéra, zakladať s.r.o. a popritom sme nastúpili do nových zamestnaní. Veľmi nešťastná kombinácia. Našťastie to boli joby, ktoré nás zamestnávali reálne na 3-4 hodinky denne, tak sme sa mohli cez obed aj po obede stretávať a brainstormovať.

Dali sme si pár ponúk v našich kamarátskych sieťach, či pôjde niekto do projektu ako kóder. Až tak veľa kóderov nepoznáme a keďže sú nedostatkový tovar, každý radšej zoberie dobre platený job v teplúčku a nepustí sa len tak do start upu. Najprv sa nám pozdávala partička chalanov od „Maďarov“ a chceli ísť do toho s nami. Lenže ich obchoďák asi spravil zlú kalkuláciu a po pár týždňoch naťahovania sa zistil, že na nás nezarobia, tak vycúvali. "Kurča", povedal som si. Zase sme tam, kde už sme boli, čiže čas ubehol, my sme cúvali.

Iný kamarát mi odporučil stránku, kde zadáte zadanie a ľudia sa o vás „potrhajú“ :) Zadali sme zadanie a čakali, opäť niekoľko dní. No čas bežal a my sme nechceli stáť na mieste. Tak sme si nakoniec vybrali chalanov z nakoduj.to. Problém bol, že „víťazmi“ boli dva tímy. Tu sa prvý krát ukázala naša nevedomosť o programovacích jazykoch. Chlapec menom Michal nás ukecal cez telefón, že on je ten pravý a tí druhí sú amatéri....

Pokračovanie ako aj druhá časť na http://firminside.com/blog/article/title/ako-zacal-pribeh-firminside-ii-cast

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Ako mení transplantácia srdca vnímanie okolitého sveta

Transplantácia orgánov sa ukazuje ako otázka niekoľkých rokov. Vhodné srdce pre Jana Škrlanta sa však našlo už po šiestich týždňoch.

ŠPORT

Legenda Merckx o Saganovi: Súperi mu len nahrávajú

Merckx nevidel na MS poriadne preteky.

SVET

Macron našiel spojencov na európsku revolúciu aj na Slovensku

Pri plánoch sa nemôže úplne spoľahnúť na podporu Nemecka.


Už ste čítali?